Les Villas De Boisvin
| Wi-Fi | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Simbassäng Inomhuspool |
| Spa & Hälsocenter Jacuzzi | Mötesfaciliteter Mötes-/bankettfaciliteter | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Les Villas De Boisvin Le Moule med 2 sovrum, som ligger 3 km från Distillerie Damoiseau, har bubbelpool. Villan med 1 badrum, med plats för upp till 6 gäster, erbjuder karaoke.
När du bor i den här villan befinner du dig inom 15 minuters bilresa från La Maison du Crabe och inom 10 minuters bilresa från Edgar Clerc Caribbean Heritage Museum. Karukera Land ligger också ungefär 7 km bort.
Gästerna kan njuta av ett utrustat pentry och ett komplett kök, tillsammans med tvättmaskin för deras komfort. I badrummet finns även en separat toalett och en dusch. Hårtorkar, badlakan och handdukar ingår för ökad komfort.
I Les Villas De Boisvin finns ett delat kök med kylskåp, ugn och glas. Under vistelsen på boendet kan du dra nytta av hälsocenter, bastu och ångrum och koppla av på en spasalong.
- Flygplatser
- Pointe-a-Pitre Le Raizet28 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Portvakt reception
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Inomhuspool
- Strandparasoll
- Solsängar
- Karaoke
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa & Hälsocenter
- Jacuzzi
- Grunda delen
Service
- Biluthyrning
- Mötes-/bankettfaciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Elektroniska filtar
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Les Villas De Boisvin?
Ett delat kök finns på Les Villas De Boisvin. - ❓
Tillåter Les Villas De Boisvin husdjur?
Les Villas De Boisvin tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det några spa-möjligheter som erbjuds på Les Villas De Boisvin?
Gästerna på Les Villas De Boisvin kan koppla av med bubbelpool och inomhuspool.